Brace ها وسايلي هستند كه به طور مستقيم بر روي دندان ها قرار داده مي‌شوند و در ارتودنسي براي مرتب و صاف كردن دندان ها استفاده مي‌شوند. اگر بيمار اكلوژن غيرنرمال داشته باشد ارتودنتيست Brace ها را جهت صاف نمودن دندان ها پيشنهاد مي‌كند. درمان ارتودنسي با Brace ها مي‌تواند براي اهداف زيبايي و همچنين بهبود فانكشنال در رابطه با موقعیت دندان ها باشد و در درمان مال اكلوژن هاي ديپ بايت، اپن ‌بايت، كراس ‌بايت، دندان هاي ناصاف و ساير نقص‌هاي دندان ها و فكین به کار رود. Brace هاي مرسوم دندان‌ ها را از طريق اعمال فشار مرتب مي ‌نمايند. آن ها معمولاً شامل براكت هاي كوچك هستند كه به دندان ها باند مي‌شوند و يك سيم فلزي كه درون براكت‌ ها قرار داده مي‌شود. بدين طريق سیم ها دندان ها را به یکدیگر متصل مي‌كنند كه به صورت دوره‌اي توسط ارتودنتيست تغییر می کنند تا كم‌كم دندان ها را به محل دلخواه حركت دهند.
در حال حاضر انواع مختلفي از Brace ها وجود دارند كه انتخاب نوع آن ها به ملاحظات زيبايي و نگراني‌هاي آلرژي بستگي دارد. از آن جمله عبارتند از: Metal Wired Brace كه شايع‌ترين نوع است و به طور معمول از استينلس استيل ساخته مي‌شود.
Ceramic Wired Braces كه Clear Braces هم ناميده مي‌شوند به علت ملاحظات زيبايي به جاي نوع فلزي استفاده مي‌شوند. Lingual Braces كه در سطح لينگوال دندان ها قرار داده مي‌شوند و به آساني قابل ديد نيستند اساساً براي اهداف زيبايي كاربرد دارند.
Gold Plated Braces يا Titanium معمولاً براي افراد با آلرژي به نيكل استفاده مي‌شوند.

کلمات کلیدی مرتبط:
منبع:

Silverstein A, Silverstein VB. So your’s getting braces: a guide to orthodontics. Lippincott; 1978.

‍منابع پیشنهادی جهت اطلاعات بیشتر:

Perry HT, Forbes DP. Understanding orthodontics. Quintessence Publ; 1997.

ثبت نظر

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. فیلدهای اجباری مشخص شده اند.

پاک کردن فرمثبت نظر