اصطلاح bite jumping اولین بار توسط هربست ارائه شد که تغییر در رابطه ساژیتالی بین فکی با جابجایی قدامی مندیبل را توصیف میکند. اپلاینس هربست یا bite jumping دستگاه فانکشنال اغلب ثابت یا متحرکی است که در کودکان جوانتر در دوره دندانی دائمی استفاده میگردد. انواع مختلف بند شونده و انواع با روکش استنلس استیل در دسترس هستند. در هربست با روکش استنلس استیل، معمولا دارای پیچ اکسپنشن سریع در ماگزیلا هستند. روکش بر روی مولر اول ماگزیلا و در فک پایین بر پره مولرهای اول قرار میگیرند. سیم لینگوالی فک پایین از ۰٫۰۳۶ اینچ اسنلس استیل از دندان مولر اول تا مولر اول سمت مقابل ساخته می شود.تکیه گاه های اکلوزالی نیز بر مولرهای اول مندیبل دو طرف باند می شوند. هربست بند شونده با حجم کمتر، حداقل باز شدگی بایت را ایجاد میکند.سیم لینگوالی این دستگاه در مندیبل از سیم  ۰٫۰۵۱ اینچ ساخته میشود. بازوی advancing تلسکوپیک می باشد و اتصالات قدامی اجزا تحتانی امکان افزایش دامنه لترالی فانکشن را ایجاد میکنند.

در اکثر بیماران در حال رشد با استفاده از این دستگاه میتوان به رابطه کلاس I مولری دست یافت. هربست دستگاه انتخابی در بیماران با تکامل عمودی بیش از حد و زاویه شیبدار پلن مندیبل می باشد. تقریبا نیمی از اثر درمانی این دستگاه ناشی از حرکت رو به بالا و عقب دنتیشن خلفی می باشد. اثر عمده اسکلتالی بر مندیبل است که شامل افزایش حدود ۲ میلیمتر رشد بیش از حد نرمال در مندیبل است.

کلمات کلیدی مرتبط:
منبع:
  1. Graber TM, Vanarsdall RL, Vig KWL. Orthodontics: current principles & techniques. 5th St. Louis: Elsevier Mosby; 2012.
‍منابع پیشنهادی جهت اطلاعات بیشتر:
ثبت نظر

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. فیلدهای اجباری مشخص شده اند.

پاک کردن فرمثبت نظر